PHP Developer for eCommerce

ConentSpeed Maintenance

Tip oferta Job
Nivel cariera Middle, Senior
Domenii oferta IT / Telecom
Oras(e) BUCURESTI

Cautam un nou coleg in cadrul echipei ContentSpeed, prima agentie de eCommerce full-service din Romania!

CANDIDATUL IDEAL

Viitorul coleg pe postul de PHP Developer ar trebui sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

• absolvent de studii superioare sau student in an terminal

• cunostinte medii-avansate de PHP si MySQL (obligatoriu)

• experienta minimala in utilizarea Smarty Templates, preferabil familiaritate fata de alte tehnologii moderne specifice (XHTML/CSS, JavaScript etc.)

• persoana tehnic creativa, interesata de noile aparitii si tehnologii specifice

• sa genereze si sa optimizeze coduri pentru functionalitati fundamentale

• experienta in industria IT, implicand interactiune cu clienti reali, dezvoltari pe cod live, deadline-uri stranse

• sa inteleaga importanta dezvoltarii unei maniere de lucru "bug-free" privind commit-ul pe productie

• disponibilitate de lucru full time

• capacitate de adaptare la un ritm de lucru alert

• capacitate de organizare, prioritizare si planificare a propriei activitati, orientata pe gasirea de solutii concrete

• bune abilitati de comunicare in echipa

RESPONSABILITATI

In calitate de PHP Developer (for eCommerce) trebuie sa:

• transformi implementari ale CMS-ului ContentSpeed pentru transpuneri functionale de magazine online, in functie de specificul si cerintele concrete ale fiecarui client in parte

• modifici segmente de cod pentru functionare optima in mediile de baza

• optimizezi functionarea magazinelor inclusiv in conditii variate de context: modificari si integrari de livrari prin diverse servicii de curierat, posibilitati de plata prin apelarea platformelor diversilor provideri de plati online, integrari cu sisteme de gestiune de tip CRM, ERP, WMS etc.

• lucrezi in echipa, inclusiv cu colegii Front End developeri, acolo unde situatia o impune

• propui solutii tehnice pentru anumite perspective vizand dezvoltarea ulterioara

BENEFICII

• vei dobandi un nivel superior de intelegere a conceptelor fundamentale atat PHP cat si din zona eCommerce, beneficiind de know-how considerabil

• vei deprinde abilitati de auto-organizare si respectare a deadline-urilor

• vei invata sa identifici si aplici cele mai bune solutii tehnice

• vei intelege si estima volumul de munca necesar pentru a pune in practica diverse specificatii de programare folosind solutiile CMS ale companiei, cu posibilitate de extrapolare si in alte domenii

• participa singur sau in echipa la dezvoltarea de proiecte noi si mentenanta pe aplicatii deja existente;

Ce ofera ContentSpeed?

• plan de cariera si oportunitati de avansare

• suport pentru imbunatatirea continua a cunostintelor in cadrul unei echipe cu experienta de peste 10 ani in domeniu

• iesiri si teambuilding-uri intr-un cadru informal

• atmosfera placuta de lucru

Inainte de transmiterea candidaturii, te rugam sa ne povestesti pe scurt in ce proiecte relevante (dezvoltare PHP) ai fost implicat si in ce anume a constat contributia ta.

Daca esti interesat trimite un email pe adresa cariere@contentspeed.ro

Incearca gratuit platforma 14 zile.

Cream un magazin online complet functional intr-un minut.