Senior Developer & Scrum Master

Ca Scrum Master, responsabilitatea principala va fi aceea de a participa la evoluția continua a platformei de eCommerce ContentSpeed, dezvoltand noi module si/sau noi aplicatii, integrand in acelasi timp solutii terte.

OBLIGATII SI RESPONSABILITATI:

• Sa ajuti echipa de dezvoltare sa creeze proiecte complexe;

• Atribuirea rolurilor si responsabilitatilor, tinand seama de volumul de lucru al proiectului, de competentele echipei si de nevoile de dezvoltare;

• Sa efectuezi sarcini tipice unui Scrum Master (facilitatea planificarea lansarii, planificarea Sprint, revizuirea Sprint, intalnirile Scrum);

• Gestionarea efectiva a proiectului impreuna cu managerul;

• Auditul de cod si recenzie provenit de la echipa de dezvoltare;

• Gestionarea riscurilor;

• Eliminarea obstacolelor din calea progresului a echipei de dezvoltare;

• Sa elaborezi planuri de verificare a software-ului si proceduri de asigurare a calitatii cu ajutorul QA;

• Inveti si conduci echipa de dezvoltare pentru a creea proiecte cu valoare ridicata;

• Efectuezi situatii critice care apar in timpul dezvoltarii unui proiect software si integrarea solutiilor tertilor;

• Scri un cod bine proiectat, testabil, scalabil si eficient;

• Implementezi imbunatatiri, remedieri de erori si caracteristici ale solutiilor existente pentru proiecte.

CERINTE:

• Familiarizarea cu principiile, practicile si teoria Scrum;

• Aptitudini excelente de rezolvare a problemelor, impreuna cu abilitati de organizare si de prioritizare;

• Aptitudini si cunostinte bune de leadership, facilitare, motivare a echipei, managementul conflictelor;

• Experienta cu implementari software de la terti;

• Abilitati analitice excelente, gandire algoritmica clara;

• Abilitati de programare si debugging la nivel de expert in PHP, jQuery, JSON si Javascript;

• Experienta in proiectarea si implementarea serviciilor web SOAP si REST, OOP;

• Cunoasterea instrumentelor de gestionare a versiunilor software, cum ar fi: Git, SVN;

• Abilitati bune de gestionare a oamenilor: sa motiveze, sa observe, sa ofere feedback si sa ajute persoanele sa creasca performanta echipei;

• Abilitati de comunicare foarte bune;

• Gandirea si organizarea inovatoare sunt abilitati esentiale;

• Experienta buna in furnizarea de indrumari si facilitarea imbunatatirilor in cadrul echipelor Scrum;

• Cunostinte despre avantajele conceptelor, practicilor si procedurilor utilizate in mod obisnuit in domeniul dezvoltarii de software;

• Experienta anterioara in comert electronic si sistemele mobile constituie un avantaj.

BENEFICII:

• Program flexibil de lucru;

• Posibilitatea de a aduce la viata propriile idei creative si inovatoare;

• Bonuri de masa;

• Activitati sportive si alte evenimente ale companiei;

• Zona de relaxare;

• Cafea proaspata;

• Ziua fructelor;

* De asemenea, oferim pachet de relocare daca doriti sa va mutati la Bucuresti.

Pentru a aplica la aceasta pozitie, te rugam sa ne trimiti CV-ul la cariere@contentspeed.ro

Aplica acum!

Nu sunt de acord